Neden Obezite Ameliyatı?

Obezite ve beraberinde ortaya çıkan diyabet, yüksek tansiyon ve kan yağları yüksekliği gibi hastalıklar çağımızın en önemli sağlık sorunlarından birisi olup, tüm dünya ülkelerinde sıklığı her geçen gün artmaktadır. Obezite, çok sayıda faktörü içinde barındıran komplike, dinamik ve tedavi edilmesi zor kronik bir hastalıktır. Modern tıbbın yakın geçmişe kadar çaresiz kaldığı bu hastalık günümüz çevre, gıda ve yaşam koşullarının olumsuzlukları ile birleşince tamamı ile içinden çıkılması zor bir sorun ortaya çıkmıştır.

Burada bilinmesi gereken en önemli nokta obezite sorununun çok fazla bileşeni olması sebebi ile tek bir çözüm yönteminin hastalığın tüm bileşenlerini ortadan kaldıramayacağıdır. Buna cerrahi tedaviler de dahildir. Her ne kadar obezite ameliyatları uygulanmakta olan diğer tüm tedavi yöntemlerine kıyasla daha etkili sonuçlar sağlıyor olsa da, her ameliyatın kısıtlılıkları vardır. Bu site de obezite ameliyatları ile ilgili halkımız aydınlatmak amacı ile kurulmuştur.

Sitemizin kuruluş amaçlarının başında internet ortamında obezite ameliyatları ile ilgili bilgi kirliliğini gidermek yer almaktadır. Halihazırda internet ve diğer sosyal medya organlarında çok ciddi bir bilgi kirliliği mevcuttur. Bu mevcudiyetin derinlemesine irdelenmesinde çok ciddi fayda vardır. Zira, obezite cerrahisi ülkemizde yeni gelişmekte olan bir konsept olup, doğru ellerde doğru şekillerde uygulandığında istenilen faydaları sağlayacaktır.

İnternet ortamında nerde ne eğitimi aldığı belli olmayan veya yarım bıraktığı eğitim-öğretim faaliyetlerini çekinmeden özgeçmişlerinde yer veren, hatta almadığı eğitimi almış gibi ve yapmadığı ameliyatları yapmış gibi gösteren çok sayıda meslektaşlarımız mevcuttur.

Bu tarz yarım yamalak ve rant temelli uygulamaların sonuçları ne yazık ki hüsran ile sonuç bulmaktadır. Obezite ameliyatlarına ait olumsuz sonuçlar özellikle son dönemlerde belirli diğer rant gruplarının da destekleri ile medyada kendine yer bulmuş ve bu ameliyat teknikleri hiç de hak etmedikleri eleştirilere maruz kalmışlardır.

Netice itibarı ile her uygulama uygun bir eğitim ve destek sonrası doğru ellerde ve doğru bir teknik ile uygulandığında arzu edilen sonuçları sağlayacaktır.

Tüm bu sebeplerle www.obeziteameliyati.com sitesi siz halkımız tamamen bilimsel bilgiler ışığında siz halkımızı bilgilendirme amacı ile ortaya çıkmış bir etkinliktir. Bu ortamda yer alan bilgi ve paylaşımların tüm insanlara faydalı olması temennisi ile…

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı adına,

Bilgi Almak için İletişime Geçin!

0212 953 20 08

Uzman Ekibimiz Size Bilgi Vermek için Hazır!

Neden Biz?

8
Yıllık Tecrübe
86 %
Başarı Oranı
25
Ülkede Faaliyet

Güncel Blog Yazılarımız

diyetisyen

Obezitenin Sebepleri Nelerdir?

Obezitenin sebepleri oldukça çeşitlidir ve her kişide yaşanan obezite hastalığının nedeni farklı kaynaklara dayanmaktadır. Günümüzde obezite hasatlığı, tüm toplumların ortak sorunudur. Bu sorunun yaşanmasından artışın…
shutterstock_297132446

Obezite Ameliyatı ve Fiyatları

Obezite, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de kamu sağlığını tehdit eden ciddi bir problemdir. Genetik ve çevresel faktörlerle birlikte, yanlış beslenme alışkanlığı ve sağlıksız bir…